Salon w nowoczesnym stylu można urządzić na różne sposoby. Zobacz najpopularniejsze rodzaje aranżacji wnętrz w salonach wpisujące się we współczesne trendy!

Elegancki salon glamour

Elegancki salon glamour zazwyczaj charakteryzuje się wyrafinowaną i luksusową atmosferą, którą uzyskuje się poprzez wybór wyposażenia wyróżniającego się wysoką jakością wykonania i dbałością o szczegóły.

Salony glamour najczęściej wykańcza się w kolorach jak biały, szary, beżowy, także z elementami w kolorach czarnym, fioletowym czy bordowym.

Taki pokój może zawierać różnorodne dekoracje, takie jak lustra, wykończone aksamitem meble wypoczynkowe i eleganckie oświetlenie w formie żyrandoli. Wykorzystać można w nim także różne inne elementy, na przykład firanki do salonu wykończone połyskującymi kamyczkami albo zasłony ze złotym nadrukiem.

Ogólnym celem jest stworzenie relaksującego i efektownego miejsca, z naciskiem na klasyczne elementy oraz nowoczesne dodatki.

Nowoczesne wnętrza salonów

Nowoczesne wnętrza salonu mają zwykle prosty design, który jest tworzony z naciskiem na funkcjonalność i wygodę.

Często wykorzystują one neutralne palety kolorów, takie jak biel, beż, szarość i czerń, ale także mogą używać kolorów akcentujących. Meble są zazwyczaj eleganckie, wyróżniają się geometrycznymi kształtami, brakiem dekoracji, na przykład frezowania.

Oświetlenie jest ważnym aspektem nowoczesnego projektu salonu. Najlepiej wykorzystać wtedy kompozycję z oświetlenia sufitowego oraz dodatkowego, na przykład w formie lamp stojących.

Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, są powszechnie stosowane w celu dodania przestrzeni ciekawego wyglądu. Można także wykorzystać meble wykończone połyskującymi płytami, które odbijają światło.

Jako dekoracje często wykorzystuje się wtedy proste wazony, patery, a także można zastosować ciekawe tekstylia, na przykład nowoczesne dywany do salonu z geometrycznymi kształtami.

Salon w stylu loft

Salon w stylu loftu to rodzaj nowoczesnego wystroju wnętrza, który wykorzystuje przemysłowe elementy, a także kładzie nacisk na otwarte przestrzenie. Duże okna lub świetliki to typowe cechy przestrzeni w stylu loftowym, które pozwalają na uzyskanie dużej ilości naturalnego światła.

Ogólny wygląd salonu w tym stylu jest określany często jako industrialny, ale jednocześnie może on stworzyć ciepłą i zachęcającą przestrzeń życiową, która jest zarówno funkcjonalna, jak i stylowa.

Salony loftowe często charakteryzują się minimalistyczną, industrialną estetyką z odsłoniętymi ceglanymi ścianami, betonowymi albo drewnianymi podłogami i metalowymi akcentami.

Meble są minimalistyczne i funkcjonalne, a ich elementy są zwykle wykonane z metalu lub drewna. Można także wykorzystać w tym przypadku tradycyjne meble, na przykład takie jak kanapy w stylu Chesterfield, które również kapitalnie wyglądają w takich aranżacjach.

Minimalistyczny salon

Minimalistyczny salon to wnętrze o prostym i uporządkowanym wystroju, z prostymi meblami, neutralnymi kolorami i czystymi liniami.

Przy projektowaniu takiego wnętrza celem jest stworzenie spokojnej, nieprzeładowanej elementami przestrzeni, w której funkcja przedkłada się nad formę. Nacisk kładziony jest na stworzenie zorganizowanego otoczenia, które jest relaksujące i uspokajające, a jednocześnie jest funkcjonalne i estetyczne.

W loftowym salonie nie wykorzystuje się zbyt wielu mebli, ponad te, które są w nim potrzebne. Są one też na ogół jednokolorowe, bez ozdobników, na przykład białe albo w kolorze drewna.

W takim wnętrzu można postawić na poszczególne elementy o nietypowym wyglądzie, na przykład wybrać nowoczesne krzesła do salonu, które będą wykonane z tworzywa sztucznego albo będą wykonane z giętego drewna.