Niewielka kuchnia w bloku może być zaaranżowana tak, aby była komfortowa w używaniu i pomagała w codziennym przyrządzaniu posiłków. O czym powinniśmy pamiętać w takim przypadku?

Jak wykonać projektowanie małej kuchni w bloku?

Nie zawsze aranżacja bardzo małej kuchni w bloku jest prosta, dlatego najlepiej rozpocząć od przygotowania planu wnętrza. Jak zaplanować samodzielnie małą kuchnię znajdującą się w mieszkaniu?

Obecnie w tym celu wykorzystać można różne rodzaje aplikacji, które pozwalają na łatwe i szybkie przetestowanie wielu układów wnętrza, zanim rozpocznie się jakiekolwiek prace i kupi materiały.

Wykorzystując oprogramowanie do projektowania wnętrz, urządzenie kuchni w bloku może stać się więc jeszcze łatwiejsze, wygodniejsze i szybsze, ponieważ można uniknąć wtedy wielu problemów.

mała kuchnia w bloku

Mała kuchnia w bloku – o czym warto pamiętać przy jej aranżacji?

Urządzając małą kuchnię w bloku, warto wziąć pod uwagę następujące wskazówki, aby jak najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń:

 • Wybierz funkcjonalne meble kuchenne, które będą dopasowane do przechowywania w nich produktów i mogą być również używane do zabudowy sprzętów.
 • Wykorzystaj przestrzeń narożną za pomocą półek narożnych lub szafek w kształcie litery L.
 • Zainstaluj otwarte półki lub podwieszane na ścianach półki, aby zaoszczędzić miejsce i wyeksponować przedmioty kuchenne, po które często się sięga.
 • Wykorzystaj przestrzeń dzięki haczykom i szynom do przechowywania garnków, patelni i przyborów kuchennych.
 • Wybierz jasne wykończenia i materiały, które odbijają światło i sprawiają, że kuchnia wydaje się bardziej przestronna.
 • Rozważ wyspę kuchenną wyposażoną w szafki lub składany stół, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania.
 • Użyj inteligentnych rozwiązań do przechowywania, takich jak wysuwane półki w spiżarni lub wysuwany kosz na śmieci, aby uzyskać wygodną przestrzeń do przechowywania.
 • Wybierz prosty wystrój kuchni w bloku, na przykład w stylu nowoczesnym, ponieważ można wtedy sprawić, że wnętrze będzie prezentowało się na większe niż w rzeczywistości.
 • Pamiętaj o tym, że w małej kuchni najlepiej sprawdzają się minimalistyczne projekty, więc wnętrze powinno być proste, niezagracone.

Jakie kolory są najlepsze do małej kuchni?

Jeśli chodzi o wybór kolorów do małej kuchni w bloku, jasne kolory są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mogą sprawić, że przestrzeń wyda się większa i jaśniejsza.

Niektóre popularne kolory do małych kuchni obejmują:

 • Biały – jest to ponadczasowy kolor, który może nadać przestrzeni efektowny wygląd, a także odbija on światło, dzięki czemu kuchnia wydaje się bardziej przestronna.
 • Jasne odcienie szarości – te delikatne kolory mogą wnieść do kuchni nowoczesny wygląd i idealnie nadają się do łączenia z innymi odcieniami.
 • Neutralne odcienie ziemi – neutralne kolory, takie jak beż, szarobeżowy i jasnobrązowy, mogą nadać kuchni ciepłą atmosferę, a jednocześnie sprawić, że będzie ona wyglądała jak bardziej przestronna.
 • Pastelowe kolory – takie barwy także świetnie nadają się do małych wnętrz, na przykład można zdecydować się na kolor błękitny, jasnozielony.

Wybierając kolory, należy wziąć pod uwagę ogólny styl i wystrój kuchni. Dodatkowo zalecane jest połączenie jasnych kolorów i materiałów z tymi ciemniejszymi, co może również pomóc w uzyskaniu wrażenia głębi w małej kuchni.

Obecnie różne inspiracje, jak przygotować małą kuchnię w bloku, można znaleźć na wielu stronach internetowych, między innymi ma blogach oraz w mediach społecznościowych. Przed przystąpieniem do prac warto więc zobaczyć, jak inni urządzili swoje małe kuchnie, co pozwoli na wybranie najlepszych rozwiązań do własnej przestrzeni.